C# – Design Patterns (CNET3)

Microsoft, Programming

Participants explore Gang of Four design patterns in practical C# context, learning pattern intent, structure and trade-offs. The course emphasizes applying patterns with clear code examples and shows how patterns improve maintainability and clarity.

The course covers creational, structural and behavioral categories, demonstrating each pattern through concise C# samples. Attendees practice recognizing suitable patterns, refactoring legacy code, and applying idioms for robust, testable and extensible designs.

Location, current course term

Contact us

Custom Customized Training (date, location, content, duration)

The course:

Hide detail
  • Creational patterns
    1. Abstract Factory
    2. Builder
    3. Factory Method
    4. Prototype
    5. Singleton
  • Structural patterns
    1. Adapter
    2. Bridge
    3. Composite
    4. Decorator
    5. Facade
    6. Flyweight
    7. Proxy
  • Behavioral patterns
    1. Chain of Responsibility
    2. Command
    3. Interpreter
    4. Iterator
    5. Mediator
    6. Memento
    7. Observer
    8. State
    9. Strategy
    10. Template Method
    11. Visitor
Assumed knowledge:
Familiarity with the C# language.
Recommended previous course:
C# – for intermediate developers (CNET2)
Schedule:
2 days (9:00 AM - 5:00 PM )
Course price:
432.00 € ( 522.72 € incl. 21% VAT)
Language:

Vybrané zákaznické reference

SPS software s.r.o., Tomáš K.
C# – Design Patterns ( CNET3)
"Jednoznačně pozitivní. Kvalitní a komunikativní lektor s přesahem do praxe, pěkné vysvětlení jednotlivých probíraných částí. Na příkladech jednoduše a pochopitelně vysvětlen i složitejší principy. Mix vysvětlení a okamžitou aplikací formou samostatné práce s následným probráním výsledků. "
SPS software s.r.o., Marek K.
C# – Design Patterns ( CNET3)
"Z mého pohledu bych na školení nic neměnil. Jednotlivé body na sebe logicky navazovaly a byly prokládány praktickými příklady. Pan lektor byl velmi dobře připraven a bylo vidět, že se v problematice skvěle orientuje a má už za sebou bohaté zkušenosti, takže dokázal bez problémů zodpovědět na množství našich dotazů. Možná bych viděl jeden bod ke zlepšení, použité příklady nebyly v některých případech ideální, přestože pokrývaly danou problematiku. Bylo by vhodnější je aktualizovat vzhledem k aktuálnímu stavu vývojových technologií, podle vyjádření lektora by se daly napsat trochu jinak a lépe. Ale v žádném případě to nebránilo tomu, aby člověk danou problematiku pochopil ;-) Školení bylo pro nás velkým přínosem, neboť nám ukázalo způsoby, jak řešit velké množství různých situací, které mohou nastat při vývoji aplikací. Přeji panu lektorovi mnoho dalších spokojených zákazníků. "
Leuze Engineering Czech s.r.o., Jan N.
C# – Design Patterns ( CNET3)
"Dojem ze školení mám velmi dobrý, školitel vše podal velice jasně a pružně reagoval na dotazy. Velkým přínosem bylo předávání zkušenosti z praxe od školitele"
Leuze Engineering Czech s.r.o., Dominik F.
C# – Design Patterns ( CNET3)
"Velice dobře na mě působily znalosti a chování lektora, jeho přístup byl skvělý, snažil se přizpůsobit všem i začátečníkům. Vše vysvětloval ideálně na konkrétních příkladech. Osobně bych si představoval více praktických ukázek, které by jsme programovaly přímo my. Celkově však přístup lektora a školení bylo velice přínosné, osobně jsem se dozvěděl spousty znalostí, byť asi všechny nevyužiji ve své práci, pochopil jsem i já k čemu jsou jednotlivé body, témata z workshopu. Celkově jsem z informacemi i přístupem školitele velice spokojen."
Safran Cabin CZ s.r.o., Alexandr B.
C# – Design Patterns ( CNET3)
"Školení bylo velmi zajímavé a přínosné."
Technodat, CAE - systémy, s.r.o., Jiří M.
C# – Design Patterns ( CNET3)
"Školení mi jednoznačně rozšířilo rozhled. Podání a vysvětlení lektora bylo velmi dobré. Jediné co bych vytknul byla snad jedině délka trvání kurzu. Věřím že toto téma by si zasložilo alespoň jednou tolik času pro lepší procvičení během kurzu"
PDS les s.r.o., Petr C.
C# – Design Patterns ( CNET3)
"vynikajuce; prisposobene poziadavkam skupiny; zazivny vyklad; profi uroven a velmi dobra odborna znalost (aj ohladom otazky mimo preberanu latku) urcite odporucim, ak bude komu :)"
PDS les s.r.o., Petr D.
C# – Design Patterns ( CNET3)
"S průběhem školení jsem spokojen, obzvláště bych pochválil operativní přístup lektora k našim aktuálním problémům."
PDS les s.r.o., Pavel K.
C# – Design Patterns ( CNET3)
"Ideální rychlost kurzu vůči potřebám, flexibilita témat, úprava témat aktuální situaci ve firmě."