Java under the Hood (JAV5)

Programming, Java, Spring

This group of topics is quite loose, the topics are not much related, and hence it is a pool of topics for shorter talks and other advanced lectures. The expected audience consists of geeks that strive for knowing what lies under the hood.

Location, current course term

Contact us

Vlastní Školení na míru (termín, lokalita, obsah, délka)

The course:

Hide detail
 • Method Handles and invokedynamic
  1. About the new package java.lang.invoke, how it can be used
  2. Details about the invokedynamic instruction that is behind method handles and also lambda, which were added in Java 8
 • Garbage Collection
  1. Overview of the garbage collectors that JVM provides
  2. Focused on G1 garbage collector
  3. Writing applications that are friendly to garbage collectors
  4. Advanced tools: weak references, reference queues etc.
 • Class Loading
  1. Class execution phases
  2. Class loader: what it is, how it works
  3. Difference between static and runtime types, class loader namespaces
  4. Class loader hierarchy, delegation model
  5. Class unloading & reloading
  6. Delegation models: applets, JEE containers, OSGi containers
  7. Thread context class loader, modular systems, future
  8. Troubleshooting
Recommended previous course:
Java - Advanced Programming (JAV2)
Schedule:
2 days (9:00 AM - 5:00 PM )
Course price:
384.00 € ( 464.64 € incl. 21% VAT)
Language:

Vybrané zákaznické reference

HARTMANN - RICO a.s., Tomáš K.
Java under the Hood ( JAV5)
"Školení proběhlo výborně. Lektor má obří znalosti dané tématiky a nebyl problém se zeptat i na témata mimo JAV5. Rozhodně bych lektora doporučil!!"
HARTMANN - RICO a.s., Tomáš K.
Java under the Hood ( JAV5)
"U 5. otázky dávám 2 jen proto, že se jedná už o opravdu specializovanější kurz, který jde za hranice běžné denní rutiny. Na druhou stranu je velice přínosný a znát tyto věci se následně může hodit i při zdánlivě rutinní práci. Školitel Pavel má obrovský přehled a spoustu užitečných praktických zkušeností. Děkuji"
Česká pošta, s.p., Rudolf S.
Java under the Hood ( JAV5)
"Dojem ze školení byl výborný."
Česká pošta, s.p., Miroslava B.
Java under the Hood ( JAV5)
"Přínosné bylo všechno, super materiály stáhnutelné z gitu (jak příklady, tak poznámky). Skvělé - psaní kódu přímo během výkladu."
Home Credit International a.s., Rostislav P.
Java under the Hood ( JAV5)
"Kurz byl velmi zajímavý, lektor byl znalý a má za sebou očividně hodně praxe, ze které mohl na školení čerpat. Osobně bych spíše, co se týče ukázek, psal zcela nový kód, než ukazoval a procházel jiz kod napsaný. Jednak je tím možné předat i něco že stylu programování, a je větší pravděpodobnost, že se posluchač v ukazovanem kódu neztratí. Ale jinak byl kurz plný zajímavých informací, které lektor zasadil do kontextu, což hodnotím hodnotím zvlášť pozitivně. Velmi mne oslovil svým přístupem a zaujetím se kterým probíranou látku vysvětloval. Zodpovedel otázky a nebál se říci, že na danou otázku nezná odpověď. Mimo výuku nám byl lektor připraven naslouchat historky z praxe, a snažil se nám dát rady, které by mohly pomoci. Velmi děkuji, že jsem se mohl tohoto kurzu zúčastnit. Pokud bude možnost, prihlasim se na další témata. Po kurzu vím, že toho strašně moc nevím."
Home Credit International a.s., Pavel Č.
Java under the Hood ( JAV5)
"Jeden z nejlepších kurzů, jaké jsem absolvoval; dle mého soudu velice znalý lektor s opravdu širokými i hlubokými znalostmi, navíc s výbornými schopnostmi problém vysvětlit i vizualizovat (slidy i flipchart). Plus příjemné vystupování :) konečně jsem se dozvěděl i informace, které jsem se měl dozvědět v jiných kurzech (např. JAV4, kde lektor nevěděl). Díky !"
MoroSystems, s.r.o., Tomáš R.
Java under the Hood ( JAV5)
"Praktický příklad se streamy byl super. Rád jsem si zopakoval java memory model a class loadery. OSGi už pro mě bylo asi trochu navíc."
MoroSystems, s.r.o., Vojtěch S.
Java under the Hood ( JAV5)
"Skvělý přínosný kurz, lektor se opravdu vyzná a úroveň odbornosti probírané látky mi přesně sedla. U některých témat si těžko dovedu představit, že se s nimi v praxi potkám, ale to už je specifikum projektů, na kterých participuji."
MoroSystems, s.r.o., Jana V.
Java under the Hood ( JAV5)
"zvýšenie povedomia o danej problematike"
MoroSystems, s.r.o., Josef P.
Java under the Hood ( JAV5)
"Nejvíce mě obohatilo o záludnosti Javy, na které člověk sám přijde těžko a po hodinách googlení a hledání problému. Tyto situace byly popsány dobře a věřím, že až na ně narazím, vzpomenu si, jak je řešit. Rozšířil jsem si obzor i o technologie a techniky se kterými tak často do styku nepřijdu, což je vždycky plus. Velmi kladně hodnotím připravenost, odbornost a formu přednesu školitele. Určitě se rád v budoucnu zúčastním jeho dalšího školení."
oXy Oshop s.r.o., Petr T.
Java under the Hood ( JAV5)
"Všechno perfektní. Úroveň lektora je zjevně excelentní. Jeho znalosti jsou evidentně hluboké, příprava výborná a pedagogické schopnosti také nadstandardní. "
oXy Oshop s.r.o., Filip V.
Java under the Hood ( JAV5)
"Odlehčenější kurz s důrazem kladeným na rozbor základnějších stavebních částí programování. Zajímavě pojaté (např. vypíchnutí těch lepších, více OOP postupů proti těm častěji používaným). I přes mou nevývojářskou pracovní pozici velmi zajímavé a užitečné."
oXy Oshop s.r.o., Michal L.
Java under the Hood ( JAV5)
"Lektor se věnoval a vysvětlil i základy, na kterých jsou jím vysvětlované věci postaveny. Mnohem lépe jsem pak pochopil celek."