Clashing: Educational gaming platform in the field of cyber and information security (CLSH1)

Cybersecurity, ICT Security

Location, current course term

Contact us

Vlastní Školení na míru (termín, lokalita, obsah, délka)

The course:

Hide detail
 • Kybernetické útoky jako jedno z hlavních rizik pro organizace
  1. Informační a kybernetická rizika jsou mezi TOP 5 nejvýznamnějšími riziky pro všechny firmy a organizace.
  2. Útok hackera dopadá do mnoha oblastí: finanční ztráty (ztráta příjmů, pokuty), narušení provozu (kompletní odstávka nebo snížení produktivity), únik citlivých dat, ztráta reputace i zákazníků, právní dopady.
 • Nejvíce úspěšných útoků se stane vinou chyby běžných zaměstnanců
  1. Lidský faktor patří mezi nejvýznamnější rizikové faktory, a je součástí naprosté většiny incidentů (95-99 %).
  2. Moderní trendy jako home office či práce z vlastních zařízení sice zvyšují pracovní efektivitu, ale zároveň zvyšují rizika a hrozby. Oba trendy jsou v aktuální situaci ještě zřejmější.
  3. Vlastní zaměstnanci se mohou stát účinnou první (či poslední) linií ochrany. Zatím jsou největší slabinou, což hackeři vědí a využívají.
 • E-learning má jen malý vliv na změnu chování
  1. Vliv e-learningu na změnu chování je malý – zaměstnance nebaví, často ho pouze proklikají a nevnímají přitom důležitost správného chování.
  2. Pravidelné phishingové testovací kampaně jsou sice užitečným nástrojem, ale pokrývají jen malý zlomek chování, kterému je potřeba zaměstnance naučit.
 • Clashing je vzdělávání hrou pro všechny zaměstnance
  1. Clashing je inovativní online hra pro vzdělávání zaměstnanců v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti. Díky Clashingu se zaměstnanci naučí bezpečné chování v kybernetickém prostředí a správné návyky i v pracovním i soukromém reálném světě.
  2. Zaměstnanci soupeří proti svým kolegům, kdy jeden z hráčů vystupuje jako útočník a druhý jako zaměstnanec.
  3. Hru vyvíjí bezpečnostní profesionálové se zkušenostmi z praxe, psychologové, andragogové a herní designeři s ilustrátory.
 • Clashing využívá herní mechanismy pro větší efektivnost vzdělávání
  1. Zábavná forma – S Clashing se zaměstnanci u školení nenudí a mají chuť hru opakovat. Jednotlivé hry jsou rychlé a úderné.
  2. Pohled útočníka – Každý zaměstnanec si může Clashing zahrát také z pohledu útočníka. Díky tomu se z možných útoků lépe poučí a upevní si své bezpečnostní návyky.
  3. Přirozené vzdělávání – Zaměstnanci se díky Clashingu učí, aniž by měli pocit plnění povinností. Opakovaně sledují obsah karet a hledají tak i několikrát během jedné partie klíčové souvislosti mezi hrozbami a jejich účinnou obranou.
  4. Kolegové jako soupeři – Každý ze zaměstnanců má možnost porovnat své výsledky s kolegy a vyzvat je na souboj.
Schedule:
0 days (9:00 AM - 5:00 PM )
Language: